SchrijfWijzer nr 25 (juli t/m september 2010) is uit!! Mail voor gratis nummer: cdevries@shodo.nl
Nieuwe schriftelijke cursus PDF Afdrukken E-mailadres

De Kleine Prins

(Klik hier voor een gratis proefles)

zomerse schriftelijke cursus: "de kleine prins"

Deze zomer gaat er een nieuwe schriftelijke cursus van start. (Je kunt ook later beginnen wanneer dat beter uitkomt.) Dit keer is het boek "De kleine prins" van Antoine de Saint-Exupéry onze inspiratiebron. Het is een sprookjesachtig verhaal vol wijze en verrassende uitspraken.  Sinds dat het in 1943 is uitgekomen hebben miljoenen mensen dit kleine boek gelezen.

In dit moderne sprookje vertelt de schrijver en vliegenier over zijn ontmoeting met de kleine prins. Wijs en relativerend zijn de mooie verhalen, die de prins vertelt over de planeet waar hij woont en de andere planeten die hij bezoekt. Heel subtiel worden, vooral wat betreft volwassenen, onder andere gezagsverhoudingen, menselijke relaties en solidariteit, kameraadschapsgeest en eenzaamheid, in een wat lakonieke stijl aan de kaak gesteld, versterkt door 'naieve' illustraties van de schrijver zelf. Dit in 1943 geschreven klassieke werkje is vanwege de hoge opvattingen van menselijke waarden ook voor deze tijd nog steeds van belang. Vanwege het heimwee van de auteur naar de kindertijd zal dit boekje volwassenen aanspreken evenals kinderen die oog hebben voor symbolische waarden in het verhaal. (Biblion recensie, Redactie)

Werkwijze
De cursus bestaat uit 4 delen plus een afsluitende reflectieopdracht. Het boek "De kleine prins" wordt als inspiratiebron gebruikt. Behalve schrijfopdrachten die direct gekoppeld zijn aan de ervaringen van de Kleine Prins in het boek word je ook uitgenodigd om zelf kleine verhaaltjes te schrijven en zo het oorspronkelijke boek als het ware "aan te vullen" met jouw eigen teksten. Er zijn dus twee sporen in deze cursus: reflectieve opdrachten die je uitwerkt in je eigen dagboek én creatieve opdrachten die je aan het bestaande verhaal kunt toevoegen.

Ervaring met de werkwijze wordt vooraf niet verondersteld. Iedereen die van dit verhaal houdt en van het avontuur van het (dagboek)schrijven en van het luisteren naar diepere wijsheis en graag wil ervaren hoe heerlijk het is om eigen creativiteit in te zetten, kan zich hiervoor opgeven. Je bent waarschijnlijk 3 keer per week met de opdrachten bezig. Er worden verschillende schrijftechnieken gebruikt die je al doende leert toepassen. Voor een duidelijke uitleg en achtergrondinformatie verwijs is in de opdrachten naar mijn boek "Dagboek als spiegel - een handboek vol inspiratie".

Om de 3 weken staan nieuwe schrijfoefeningen, opdrachten en aanvullende informatie over het boek "De kleine prins." op de site van Shodo. Op deze manier kun je - waar je je ook tijdens de zomermaanden bent - zelf de opdrachten ophalen. Alle opdrachten blijven 1 maand op de site staan.

Kosten
€ 55,- inclusief 19% BTW

"Dagboek als spiegel" kost € 19,50 Wanneer je dit direct bij inschrijving bestelt zal het zonder portokosten te rekenen worden toegestuurd. Je kunt dit aangeven op het inschrijfformulier.

Inschrijven
Download hier het inschrijfformulier.
Nadat dit door Shodo is ontvangen, krijg je per e-mail een bevestiging van inschrijving en de factuur. Zodra de factuur is betaald krijg je de inlogcode waarmee je zelf de opdrachten van de site van Shodo kunt downloaden. Er wordt door de deelnemers geen werk ingestuurd om door mij van commentaar/feedback te worden voorzien.

Benodigdheden voor de cursus:

  • Internetverbinding - kan ook via internetcafé of bibliotheek
  • Exemplaar van het boek "De kleine prins"
  • Pen en dagboek
  • Exemplaar van mijn boek "Dagboek als spiegel"
  • Oude tijdschriften waarin je kunt knippen, schaar en fotolijm
  • Adobe reader - het gratis software waarmee je de opdrachten kunt lezen en uitprinten. Een link naar een legale versie vind je op mijn site onder het kopje "downloads".

Copyright
De schriftelijke cursus "De kleine prins" is een idee van en ontwikkeld door Christine de Vries / Shodo en is alleen voor individueel gebruik. Het is niet toegestaan om kopieën van deze cursus in delen of als geheel te verspreiden of te gebruiken als cursusmateriaal. Door het inschrijfformulier te ondertekenen geef de deelnemer aan hiermee akkoord te gaan.

Boekgegevens
Auteur: Antoine de Saint-Exupéry
Titel: De Kleine Prins
Vertaling uit het Frans: Ernst van Altena
Uitgever: Ad. Donker, Rotterdam
ISBN: 9061004829
Prijs: € 12,50

Weblog voor deelnemers
Er zal voor alle deelnemers een afgeschermd deel van het weblog op de site van Shodo worden ingericht, waar iedereen onderling ervaringen kan uitwisselen, inspiratie opdoen door verhalen van elkaar te lezen en tips te delen. Lees meer...

Column voor iedereen
Marieke van Atten schrijft over haar ervaringen met de kleine prins. Lees meer...