SchrijfWijzer nr 25 (juli t/m september 2010) is uit!! Mail voor gratis nummer: cdevries@shodo.nl
Luisteren naar je pen PDF Afdrukken E-mailadres

Basiscursus creatief dagboekschrijven in het Lioba klooster in Egmond

 

Het doel van deze cursus is om je op weg te helpen naar fragmenten van jouw verhaal. In de cursus zal je perspectieven ontdekken en materiaal vinden waarover je wilt (door)schrijven, zodat je de komende maanden zelf jouw reis schrijvend kunnen voort zetten. Door het verkennen van gebeurtenissen, onderliggende motieven en herinneringen leer je jezelf kennen als een vrouw die aandacht heeft voor haar eigen verhaal en mede daardoor voor haar persoonlijke en spirituele groei.

Het cursusprogramma bestaat uit de volgende onderdelen: Luisteren naar je pen, hoe doe je dat? Verschillende schrijfoefeningen en werkvormen worden aangeboden. Werken met associaties, tekstfragmenten en beeldmateriaal als inspiratiebronnen. Stilte beoefenen. Op een creatieve manier je belevingswereld in kaart brengen. Een  bezoek aan de expositieruimte van het klooster. Er wordt afwisselend alleen en in kleine groepjes gewerkt.

Voor de cursus neem je mee

  • schrijfspullen: papier en pen
  • 4 tot 6 foto's van jezelf die belangrijk zijn i.v.m. je eigen levensverhaal (maak een kleurenkopie als je de originele foto's niet kan of wilt gebruiken)
  • bedlinnen en handdoeken
  • 4 (oude) tijdschriften waarin geknipt mag worden
  • schaar, lijm en kleurpotloden
  • een klein voorwerp dat je dierbaar is

Locatie
St. Lioba Klooster
Herenweg 85, 1935 AH Egmond-Binnen
telefoon: 072-506 13 88

Data in 2010
26 t/m 28 oktober 2010 (dinsdag t/m donderdag in de herfstvakantie) of
10 t/m 12 december 2010 (weekend) of

Data in 2011
25 t/m 27 maart 2011 (weekend) of
27 t/m 29 mei 2011 (weekend) of
18 t/m 20 oktober 2011 (dinsdag t/m donderdag in de herfstvakantie)

Cursusprijs
In 2009 en 2010 is de prijs voor plaats op een 2-persoonskamer € 280,- en een plaats op een 1-persoonskamer kost € 310,- Dit is inclusief € 80 inschrijfgeld, cursusmateriaal, twee overnachtingen, alle maaltijden, onbeperkt koffie/thee en 19% BTW

In 2011 is de prijs voor plaats op een 2-persoonskamer € 295,- en een plaats op een 1-persoonskamer kost € 325,- Dit is inclusief € 80 inschrijfgeld, cursusmateriaal, twee overnachtingen, alle maaltijden, onbeperkt koffie/theeen 19% BTW

Inschrijven
Dit kan alleen schriftelijk via het inschrijfformulier - dit kun je hier downloaden. Let op, want voor 2010 en 2011 zijn er verschillende inschrijfformulieren.
Na inschrijving ontvang je een schriftelijke bevestiging, aanvullende informatie over het klooster, debetaling en een routebeschrijving. De volgorde van inschrijving bepaalt de deelname.

Praktische informatie over het Lioba Klooster
De cursussen worden gegeven in het gastenhuis van het Sint Lioba Klooster te Egmond-Binnen. In 1935 is het klooster gesticht en behoort tot de benedictijner orde. Er wonen op dit moment ongeveer 16 zusters en 1 broeder, variërend in de leeftijd van 40 tot 90
jaar. Lees meer...

Gedurende de cursus heeft de groep de beschikking over het gastenhuis met elf slaapkamers. Het is een prachtige locatie die uitnodigt om stil te staan bij wat je beweegt. Voor hen die dit willen bestaat de mogelijkheid om een paar maal samen met de zusters de liturgie in de kapel vieren.

De maaltijden zijn eenvoudig en worden bereid zonder vlees, soms met vis of zuivel. Wanneer je specifieke wensen hebt t.a.v. het eten, dan kan je zelf enkele producten meebrengen en klaar maken in de keuken van het gastenhuis.

Je wordt op de eerste dag tussen 17 en 18 uur verwacht. Om 18 uur is er een broodmaaltijd en het cursusprogramma start precies om 19:30 uur. De cursus wordt om 16 uur op de laatste dag afgerond.

De annuleringsvoorwaarden, ongeacht de reden:

  • Bij annulering tot 4 weken voor aanvang wordt het betaalde bedrag geretourneerd minus het inschrijfgeld.
  • Bij annulering binnen 4 weken voor aanvang wordt het betaalde bedrag geretourneerd minus 50% van de totale verschuldigde kosten berekend.
  • Bij annulering 2 weken voor aanvang of tussentijdse beëindiging is het volledige bedrag verschuldigd en vindt geen restitutie plaats.
  • Men kan alleen schriftelijk annuleren.

Er bestaat ook de mogelijkheid om deze cursus als een individueel traject te volgen in Alkmaar of per telefoon. Lees meer...

De gecertificeerde training "Luisteren naar je pen "© start 1 keer per jaar en in 2010 is dat op vrijdag 12 november. Lees meer...
Vooraf dien je eerst de basiscursus "Luisteren naar je pen"© te hebben gevolgd. Dit kan bij mij of bij de gecertifceerde cursusleiders in het land. Een overzichtslijst vind je hier.

 

Reacties van cursisten

Het was een bijzondere ervaring om 3 dagen 'alle tijd' te hebben om te schrijven en creatief bezig te zijn. Nu thuis zie ik de collage van de cursus weer liggen en de aantekeningen met de vele extra ideeën die jij gaf om nog m.b.v. deze collage verder uit te werken, dat ga ik zeker doen. Na de cursus zie ik  dat de mogelijkheden en onderwerpen om over te schrijven oneindig groot zijn, ik pak de draad graag zo weer op. Dank voor je schrijfinspiratie, het waren voor mij heel kleurrijke dagen mede door te schrijven in een groep en de bijzondere locatie tussen de prachtige bloembollenvelden. (JJG)

Ik heb mijzelf een cadeau gegeven, de stilte van het klooster, de rust en ruimte van de omgeving  plus de aanwezige vrouwen.. De vele aangeboden vormen/methodes vormen een bijzondere entree waardoor ik nog meer contact met mijn binnenwereld heb gemaakt . En in avond of vroege ochtend in de stilte van mijn kloosterkamer was ik nog zo verbaasd ( en ook nu nog)  dat uit het onbewuste een ogenschijnlijk afgesloten thema  naar voren kwam. Ik vond het louterend en verrijkend,  zo heb ik de dagen ervaren. Dankjewel voor je warme en respectvolle aanwezigheid bij wat zich bij mij aandiende.  (Kitty Kuipers)

De schrijfcursus was heerlijk, gewoonweg een cadeautje! Wat geweldig om zo al schrijvend nog dieper in contact te komen met mijn eigen zijn! En wat verrassend wat een  fantastische herinneringen er in mijzelf verborgen zitten! Bedankt voor de vele leuke schrijfoefeningen en de heerlijke dagen vol rust met elkaar. Ik heb genoten en vond het heel bijzonder (Geesje)

"Het cursusweekend vibreert nog steeds na!!! Het blijft een fijn en mooie manier om met schrijven en datgene wat onbewust is bewust te maken bezig te zijn." (Thea Schijf)

"Je weekend was super. Het heeft me een hele push gegeven in de goede richting. Nog veel dank voor al je fijne inspiratie." (Barbara A.)

"Ik vond de cursus een kadootje. Een aanrader voor een ieder die zich wil openstellen en niet schrikt van de golven van emoties en de openbaringen die het schrijven te weeg brengt. Heel bijzonder om in een relatief korte tijd zoveel te kunnen bereiken. Nooit geweten dat je zoveel invalshoeken kunt kiezen om in je dagboek te schrijven. De wandeling door de gangen van mijn ziel was uitdagend en vermoeiend, maar het klooster bracht mij een mooie tegenhanger door haar rust en prachtige ligging. De groep was een mooie mix van vrouwen van verschillende leeftijden en komaf. En dat alles onder de bezielende leiding van Christine, een bijzondere en integere vrouw."  (Ineke de Vries)